Endüstri 4.0'a ne kadar hazırsınız    .....

                                           İş süreçlerinde dijital dönüşüme başlayan şirketler yaratıcı ve verimli imalat                                                       yöntemleriyle ve makinelerle pazardaki rekabet güçlerini arttırıyorlar .

                                          Tesisinizin, Makinelerinizin Analizini Yaparak sizin yeni çağa uyum sürecinizi                                                                                     planlayalım gerçekleştirelim. 

              

Endüstri 4.0 Nedir:

Endüstri 4.0 fabrikalarda üretim sürecindeki tüm makinelerin : 

Entegre edilmiş sensör ve işleyiciler sayesinde birbirleriyle bilgi ve veri alışverişi yaparak, insanlardan neredeyse bağımsız olarak, kendi kendilerine koordine ve optimize olarak üretim yapabilmesi demektir.

Endüstri 4.0, bugünün klasik donanımlarından farklı olarak düşük maliyetli, az yer kaplayan, az enerji harcayan, az ısı üreten, ancak bir o kadar da güvenilirlikle çalışan donanımlar sayesinde: Yaratıcı ve Verimli imalat yöntemleriyle pazara rekabet getirecektir.

 

Çağlar boyunca Endüstriyel devrimler:           

 

 

 

 

 

İlk Sanayi Devriminde imalat yeniliği: su ve buhar gücü, fabrikalar, mekanik araçlar

 

 

İkinci Endüstriyel Devrimde üretim yeniliği: montaj hatları, iş bölümü, elektrifikasyon, seri üretim

 

 

Üçüncü Sanayi Devriminde üretim yeniliği: dijital teknoloji, analog ve mekanik teknolojiyi geride bırakır ve dijital bilgi teknolojileri sistemleri oluşturulur.

 

 

 

Dördüncü Endüstri Devrimi'nde üretim yeniliği: otomatik üretim, siber-fiziksel sistemler, Nesnelerin İnternet'i, akıllı fabrikalar