İSAR MAKİNE, Renault S-Cube Standart Otomasyon Teknolojisi'nde Yazılım, uygulama ve devreye alma teknoloji partneri olarak çalışmaktadır.

 

Siemens S-Cube Otomasyon Teknolojisi 

PLC seviyesinde: S7300 Safety Profisafe PLC ile birlikte Simatic kontrol ekipmanları ve paneller ile Sirius anahtarlama ürünleri ile Scalance ethernet switch S120/G120 motor sürücüler kullanılmaktadır. Programlama seviyesinde Simatic S7, Distributed Safety, panel programlamada WinCC Flexible, Motor/varyatör kontrolünde Starter, Tesis Haberleşmesi seviyesinde Profinet haberleşme protokolü kullanılmaktadır. 

Tesis, Siemens tarafından hazırlanmış ve kullanıma sunuşmuş Scube standardındaki kabinler (MOP, SOP, WOP, ROP, DLOP) kullanılmaktadır.

Tesiste hatlar İlot ve her bir ilot maksimum 9 adet Zone denilen otomasyon bölümlerinden oluşmaktadır. Her bir ilot içerisinde S7300 Safety PLC bulunan MOP pupitreleri bulunmaktadır. MOP(Main Oparator Panel) ilot daki tüm üretimi kontrol edip scalance switch ile profinet üzerinden motor sürücü, Robot kabinleri ve ET200 I/O modülleriyle haberleşmektedir. 

Renault Siemens Firması ile birlikte hazırladığı bu teknoloji standardı çözümünü sonrasında Dünya çapındaki bütün üretim tesislerinde uygulamıştır.

 S-Cube Teknolojisi konusunda daha fazla bilgi için:   /Renault S-Cube Standart Otomasyon Teknolojisi-s125.html